Sök

Här är vår grymma personal

Kenneth Stålnacke
Rektor/VD
+46 (0)70-646 16 11
kenneth.stalnacke@kiruna.fhsk.se
Maria Hedhult
Servicechef
+46 (0)70-688 09 22
maria.hedhult@kiruna.fhsk.se
Stefan Jakobsson
Drift och fastighetstekniker
+46 (0)70-675 02 28
stefan.jakobsson@kiruna.fhsk.se
Mikael Nordin
Kurator/Studievägledare
+46 (0)70-675 01 53
mikael.nordin@kiruna.fhsk.se
Lärare
Magnus Pääjärvi
Allmän kurs: Svenska/No/Ma
magnus.paajarvi@kiruna.fhsk.se
Ursila Hufva
Allmän kurs: Ma/Fy/Kemi
+46(0)70-675 01 57
ursila.hufva@kiruna.fhsk.se
Ingemar Uusitalo
Allmän kurs: So/Historia/Religion, Föreläsningsserie
+46 (0)70-675 01 49
ingemar.uusitalo@kiruna.fhsk.se
Camilla Isaksson Forsén
Allmän kurs: Sv/En
camilla.i.forsen@kiruna.fhsk.se
Roland Nutti
Kursansvarig Etableringskurser
+46(0)70-675 48 77
roland.nutti@kiruna.fhsk.se
Pär Bäckström
Konstkola Fortsättning – distans
par.backstrom@kiruna.fhsk.se
Nina Hedman
Konstkola Grund – distans 
nina.hedman@kiruna.fhsk.se
Gunnel Jakobsson
Dataskola på nätet – distans
+46 (0)70-689 84 51
gunnel.jakobsson@kiruna.fhsk.se
Ellinor Bohm
Dataskola på nätet del 2
+46(0)70-239 33 61
ellinor.bohm@kiruna.fhsk.se
Maria Andersson
Reception/Konferens
+46 (0)70-675 44 21
maria.andersson@kiruna.fhsk.se
Catarina Gunillasson
Ekonomi
+46(0)70-675 01 64
catarina.gunillasson@kiruna.fhsk.se
Rasmus Stålnacke
Administration
+46 (0)76-828 37 62
rasmus.stalnacke@kiruna.fhsk.se
Martin Pesonen
Kökschef
+46 (0)70-518 25 40
martin.pesonen@kiruna.fhsk.se
Susanne Fagervall
Restaurangansvarig
+46 (0)70-675 20 44
susann.fagervall@kiruna.fhsk.se
Rasmus Hollström
Kallskänk
rasmus.hollstrom@kiruna.fhsk.se
Vanessa Vallente
Lokalvård
vanessa.vallente@kiruna.fhsk.se
Epherem Tesfaye
Lokalvård
+46 (0)70-675 00 31
epherem.tesfaye@kiruna.fhsk.se
Siv-Marie Molin
Lokalvård
siv.marie.molin@kiruna.fhsk.se
Bengt-Göran Blind
Vaktmästare
+46(0)70-675 27 99
bg.blind@kiruna.fhsk.se