Search

Här är vår grymma personal

Kenneth Stålnacke
Rektor/VD
Tel: +46 (0)70-646 16 11
Epost: kenneth.stalnacke@kiruna.fhsk.se
Maria Hedhult
Servicechef
Tel: +46 (0)70-688 09 22
Epost: maria.hedhult@kiruna.fhsk.se
Stefan Jakobsson
Drift och fastighetstekniker
Tel: +46 (0)70-675 02 28
Epost: stefan.jakobsson@kiruna.fhsk.se
Mikael Nordin
Kurator/Studievägledare
Tel: +46 (0)70-675 01 53
Epost: mikael.nordin@kiruna.fhsk.se
Lärare
Magnus Pääjärvi
Allmän kurs: Svenska/No/Ma
Epost: magnus.paajarvi@kiruna.fhsk.se
Ursila Hufva
Allmän kurs: Ma/Fy/Kemi
Epost: ursila.hufva@kiruna.fhsk.se
Ingemar Uusitalo
Allmän kurs: So/Historia/Religion, Föreläsningsserie
Tel: +46 (0)70-675 01 49
Epost: ingemar.uusitalo@kiruna.fhsk.se
Camilla Isaksson Forsén
Allmän kurs: Sv/En
Epost: camilla.i.forsen@kiruna.fhsk.se
Roland Nutti
Kursansvarig Etableringskurser
Tel: +46(0)70-675 48 77
Epost: roland.nutti@kiruna.fhsk.se
Pär Bäckström
Konstkola Fortsättning – distans
Epost: par.backstrom@kiruna.fhsk.se
Nina Hedman
Konstkola Grund – distans 
Epost: nina.hedman@kiruna.fhsk.se
Gunnel Jakobsson
Dataskola på nätet – distans
Tel: +46 (0)70-689 84 51
Epost: gunnel.jakobsson@kiruna.fhsk.se
Ellinor Bohm
Dataskola på nätet del 2
Tel: +46(0)70-239 33 61
Epost: ellinor.bohm@kiruna.fhsk.se
Maria Andersson
Reception/Konferens
Tel: +46 (0)70-675 44 21
Epost: maria.andersson@kiruna.fhsk.se
Catarina Gunillasson
Ekonomi
Tel: +46(0)70-675 01 64
Epost: catarina.gunillasson@kiruna.fhsk.se
Rasmus Stålnacke
Administration
Tel: +46 (0)76-828 37 62
Epost: rasmus.stalnacke@kiruna.fhsk.se
Martin Pesonen
Kökschef
Tel: +46 (0)70-518 25 40
Epost: martin.pesonen@kiruna.fhsk.se
Susanne Fagervall
Restaurangansvarig
Tel: +46 (0)70-675 20 44
Epost: susann.fagervall@kiruna.fhsk.se
Rasmus Hollström
Kallskänk
Epost: rasmus.hollstrom@kiruna.fhsk.se
Vanessa Vallente
Lokalvård
Epost: vanessa.vallente@kiruna.fhsk.se
Epherem Tesfaye
Lokalvård
Tel: +46 (0)70-675 00 31
Epost: epherem.tesfaye@kiruna.fhsk.se
Siv-Marie Molin
Lokalvård
Epost: siv.marie.molin@kiruna.fhsk.se
Bengt-Göran Blind
Vaktmästare
Tel: +46(0)70-675 27 99
Epost:
bg.blind@kiruna.fhsk.se