Ledning

  Kenneth Stålnacke

Rektor/VD
Tel: +46 (0)70-646 16 11
Epost: kenneth.stalnacke@kiruna.fhsk.se

 Maria Hedhult

Servicechef
Tel: +46 (0)70-688 09 22

Epost: maria.hedhult@kiruna.fhsk.se

Stefan Jakobsson

Drift och fastighetstekniker
Tel: +46 (0)70-675 02 28
Epost: stefan.jakobsson@kiruna.fhsk.se

 Mikael Nordin

Kurator/Studievägledare
Tel: +46 (0)70-675 01 53
Epost: mikael.nordin@kiruna.fhsk.se

Lärare

  Magnus Pääjärvi

Allmän kurs:
Svenska/No/Ma
Epost: magnus.paajarvi@kiruna.fhsk.se

 Ursila Hufva

Allmän kurs:
Ma/Fy/Kemi
Epost: ursila.hufva@kiruna.fhsk.se

 Ingemar Uusitalo

Allmän kurs: So/Historia/Religion, Föreläsningsserien
Tel: +46 (0)70-675 01 49
Epost: ingemar.uusitalo@kiruna.fhsk.se

  Camilla Isaksson Forsén

Allmän kurs:
Svenska/Engelska
Epost: camilla.i.forsen@kiruna.fhsk.se

Roland Nutti

Kursansvarig Etableringskurser
Tel: +46(0)70-675 48 77
Epost: roland.nutti@kiruna.fhsk.se

Karin “Kajsa” Westergren

Kortkurs:
Engelska – konversationskurs för seniorer
Tel: +46(0)70-571 18 48
Epost: kajsaw@telia.com

  Jesper Larsson

Kursansvarig Kiruna Fishing School
Tel: +46 (0)70-675 00 31
Epost: jesper.larsson@kiruna.fhsk.se

  Jenny Söderström

Kursansvarig stenslipning/gemmologi
Tel: +46 (0)70-570 51 41
Epost: jenny@kristallen.com

Distanslärare

  Pär Bäckström

Konstkola
Fortsättning – distans
Epost: par.backstrom@kiruna.fhsk.se

   Nina Hedman

Konstkola 
Grund – distans
Epost: nina.hedman@kiruna.fhsk.se

  Gunnel Jakobsson

Dataskola på nätet – distans
Tel: +46 (0)70-689 84 51
Epost: gunnel.jakobsson@kiruna.fhsk.se

Ellinor Bohm

Dataskola på nätet del 2 – distans
Tel: +46(0)70-239 33 61
Epost: ellinor.bohm@kiruna.fhsk.se

Adminstration

Catarina Gunillasson

Administration
Tel: +46 (0)70-675 01 64
Epost: catarina.gunillasson@kiruna.fhsk.se

Maria Andersson

Reception/Konferens
Tel: +46 (0)70-675 44 21
Epost: maria.andersson@kiruna.fhsk.se

Rasmus Stålnacke

Administration (Tjänstledig)
Tel: +46 (0)76-828 37 62
Epost: rasmus.stalnacke@kiruna.fhsk.se

Restaurang

  Martin Pesonen

Kökschef
Tel: +46 (0)70-518 25 40
Epost: martin.pesonen@kiruna.fhsk.se

   Susann Fagervall

Restaurangansvarig
Tel: +46 (0)70-675 20 44
Epost: susann.fagervall@kiruna.fhsk.se

 

Rasmus Hollström

Kallskänk
Epost: rasmus.hollstrom@kiruna.fhsk.se

Natnael Atobrhan Asfaha

Ekonomibiträde
E:post natnael.asfaha@kiruna.fhsk.se

Tobias Jigblad

Kock
Epost: tobias.jigblad@kiruna.fhsk.se

Gästservice

Siv-Marie Molin

Gästservice
Epost: siv.marie.molin@kiruna.fhsk.se

Epherem Tesfaye

Gästservice
Epost: epherem.tesfaye@kiruna.fhsk.se

Vanessa Vallente

Gästservice
Epost: vanessa.vallente@kiruna.fhsk.se

Vaktmästare

  Bengt-Göran Blind

Vaktmästare
Tel: +46 (0)70-675 27 99
Epost: bg.blind@kiruna.fhsk.se

Malmfältens Folkhögskola
Campingvägen 3, 981 35 Kiruna Sweden

Telephone: +46 (0)980-675 00
E-mail: malmfaltens@kiruna.fhsk.se